Reportage

Mer auktionsgodis!

Publicerad 2022-01-22 10:30
Allt är inte bara Saabar med under milen på mätaren. På Netauktion.se:s auktion som avslutas på måndag den 24 finns fler godbitar – bland annat en Saab 9-3 med 388 mil på mätaren.
Saaben med bara 7 km på mätaren har blivit en riktig snackis, vi skrev om den tidigare https://www.klassiker.nu/reportage/superintresse-saaben men i samma auktion finns en till Saab som gått oförskämt lite. Vad sägs om en Saab 9-3 från 2002 med 388 mil på mätaren? Tyvärr finns en del lackskador och utvändiga skador men ändå!
Den som tycker att det blir för mycket Saab får trösta sig med till exempel en Volvo 142 DL från 1974, några mopeder och kultklassikerna från Honda: Dax och Monkey bike. Auktionen avslutas på måndag kväll den 24 januari. https://www.netauktion.se/auktion/veteran-samlarfordon#

Genom att anmäla dig godkänner du OK-förlagets personuppgiftspolicy.